Антикризові менеджери


Каталог статей по консалтингу и инвестированию

Антикризові менеджери


Вінниця активізувалась і почала думати та радитись, як вижити в складних фінансово-економічних умовах

Світова криза не оминула вінницькі підприємства. Першими її відчули саме рекламні агенції в аспекті зовнішньої реклами.

І однією з перших „лягля” реклама тютюну та горілки. Дались взнаки і зміни до законодавства, які заборонили рекламу товару, який не сприяє здоров’ю нації. До слова, саме виробники алкоголю та тютюну завше були першими спонсорами на різноманітних загальноміських та державних святах.

Говорячи про кризу, найчастіше чуємо скарги, що штат фірми-підприємства скорочують, а зарплату „зрізають”. Здавалось би, це першочергова міра фінансової „оптимізації”. Втім, такі дії часто свідчать про неспроможність менеджменту мислити антикризовими категоріями. Так кажуть спеціалісти. Одночасно, крім песимістичних прогнозів, як-то зменшення обсягів виробництва, продажу, збільшення витрат тощо, чиновники та політики-аналітики вже втомились повторювати, що криза – це додаткова можливість для переорієнтації ринку відповідно до потреб покупців. Політикам можна і не вірити, а закони ринку ще ніхто не відміняв.

Саме сьогодні шанс вийти на нові ринки отримав середній бізнес. За словами Марини Лацис, директора компанії „Маркетингово-Аналітична група”, він більш мобільний, може швидко переорієнтовуватись і знайти перспективні продукти і послуги. Це неабиякі плюси. До слова, виробники алкоголю і тютюну нині можуть рекламно переорієнтуватись на соціальні проекти.

На кризі вже почали заробляти гроші кризові менеджери. Це щодо переорієнтації. Серед іншого, кризові менеджери в числі тих, хто займається процедурою банкрутства підприємств. А саме грамотний підхід до процедури банкрутства називають одним з антикризових інструментів.

Якщо сталося так, що підприємство виявилося неплатоспроможним, потрібно якнайшвидше зупинити накопичення боргів. Управління підприємством передається арбітражному керуючому, дії якого, відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, повинні бути направлені на відновлення платоспроможності або на укладання мирової угоди з кредиторами підприємства-боржника.

— Марно вважати, що менеджмент, який завів підприємство у кризовий стан, зможе самотужки вивести його до прибутковості, — каже Сергій Десяк, арбітражний керуючий і директор компанії „Євроконсалтинг”. — Ефективне антикризове управління мають здійснювати фахівці, які вміють розробити та виконати ефективний план санації підприємства, тобто його фінансового оздоровлення. Якщо порушено процедуру банкрутства, то такий план, після затвердження його судом і під наглядом комітету кредиторів, приймається до виконання. І таким чином створюються умови, у яких усі сторони зацікавлені у відновленні платоспроможності. Кожен сам вирішує, для чого застосовувати банкрутство. Для одних це можливість стягнення заборгованості та отримання контролю над конкурентом, для інших – ефективний спосіб зберегти компанію і вивести її на новий рівень.

— Результати досліджень свідчать про те, що почався ринковий перерозподіл у всіх сферах, пояснює Марина Лацис. — Одні компанії згортають діяльність, знімають рекламу і мінімізують витрати. Інші шукають нові ринкові можливості. Виграє той, хто використовує маркетингові інструменти і тверезо оцінює ситуацію. Це час шансів для мислячих менеджерів.

Криза по відношенню до нас поводить себе так, як ми до неї ставимося. Нещодавно був „кадровий голод”, а вже сьогодні можна знайти кваліфіковані кадри у різних галузях. Хіба це не нові можливості? Кризові явища підвищили попит на юридичні послуги, змусили приділити увагу ресурсозбереженню, кардинально змінили кредитну політику банків і ринок нерухомості. Бачення перспективи перетворює слабкі сторони на сильні.
Першими на кризу прореагували у столиці. І не тільки підприємства. Знавці-кияни провели для „провінційних” вінничан вже не один тренінг на тему, як не потонути у складних фінансово-економічних умовах. Однак, „антикризи” у чистому вигляді не було. Тренінги скоріше нагадували семінари зі стрес-менеджменту (як працювати у стресовій ситуації). Час на роздуми — і провінція теж прокинулась. Антикризові поради почали давати і місцеві фахівці-аналітики. В цьому теж є плюс. Вони знають ринок, місцеві проблеми, а не сиплять термінами про абстрактні негаразди. Та й прийти в офіс та постукати у кабінет тренера в разі чого – для слухачів особливих незручностей не складе.

Ірина ЖУК

Джерело:
Газета «Місто»
23.01.2009, №03 (2009)

.

о компании | контакты | инвестиции | маркетинг | право | учет и аудит | инвесторам
All rights reserved. Company Euroconsulting (Ukraine-Deutschland)
tel./fax: +38(0432) 69-94-52
E-mail: info@ek-ua.com
Website design creation from WDS Design Group